رنگ‌های تم

بازگشت
انتخاب رنگ

Mozhdah Jamalzadah

آوازخوان

درباره

مژده جمالزاده

آوازخوان و بازیگر
 • نام مژده
 • تخلص جمالزاده
 • شغل آوازخوان و بازیگر
 • سن 41
 • تولد 1361/10/06
 • محل تولد
 • اقامت فعلی
 • سطح تحصیل

مژده جمالزاده ( متولد ۷ دسامبر ۱۹۸۵ در کابل )، خواننده و بازیگر افغانستانی ‌تبار کانادایی است.

مژده جمالزاده اولین خواننده افغان بود که در کاخ سفید و در حضور بارک اوباما ریس جمهور آمریکا ترانه افغانی اجراء کرد.

 او در ۵ سالگی به همراه والدینش به کانادا مهاجرت کرد و در بریتیش کلمبیا کانادا بزرگ شد. تحصیلاتش را در رشته روزنامه ‌نگاری تلویزیونی در انستیتو تکنولوژی بریتیش کلمبیا به پایان رسانید و از سال ۲۰۰۷ تاکنون در زمینه موسیقی فعالیت دارد.

مژده جمالزاده که بیشتر با نام مژده شناخته می‌شود در مارس ۲۰۱۰ توسط کاخ سفید در واشینگتن دی. سی. برای روز جهانی زن دعوت شد و یکی از آهنگ‌ های محبوب خویش را با نام «دختر افغان» را برای رئیس ‌جمهور باراک اوباما و مهمانانش اجرا کرد.

او تاکنون برای مجله‌ های فشن ویک، کازموپالیتن و مجله زن آسیایی به عنوان مدل کار کرده‌ است. مژده جمالزاده نمایش تلویزیونی منحصر به فرد مخصوص به خودش را در تلویزیون ۱ با نام «مژده» دارد که با گفتگوهای مختلف در مورد موسیقی، جامعه و مردم و دعوت هنرمندان همراه است. او همچنین اخیراً قراردادی دوساله را همراه با ناشری آمریکایی برای آلبوم بعدی‌ اش که تماماً انگلیسی خواهد بود به امضاء رسانیده‌ است.

مژده جمالزاده تاکنون آلبوم مشخصی نشر نکرده است اما درصدد نشر اولین آلبومش به زبان انگلیسی می ‌باشد. او تاکنون تک‌ آهنگ‌ ها و ویدئو کلیپ ‌های زیادی را به زبان ‌های دری و انگلیسی نشر نموده ‌است. برجسته ‌ترین ویدئو کلیپ‌ های او شامل

 «عشق من »«دختر افغان»،«بیا با هم» (همراه با وحید بیار)، «خانوم گل» (به همراه کامی صدرایی)، «دیگر اشکم مریز» و «شیربچه افغان» می‌ باشند.

با توجه به جو اسلامی حاکم در افغانستان، او تاکنون تهدید های بسیاری را از جانب افراد مذهبی و عموماً مردم پایبند به مذهب به خاطر طرز پوشش و کارهای موسیقی او که بیشتر ریشه غربی دارد دریافت کرده‌ است. او در مصاحبه ‌ای با شبکه سی‌ان‌ان بیان کرد که تهدیدها را از طالبان دریافت نکرده و همه از جانب افراد مذهبی از طریق فیس‌ بوک و یوتیوب دریافت کرده‌است. جمهوری اسلامی افغانستان که بر مبنای اسلام بنا شده، چندین بار به برنامه تلویزیونی مژده هشدار مستقیم داده و یکبار اجرای برنامه را به خاطر اینکه او روسری به سر نداشته متوقف کرده ‌است.

مژده تا کنون در چندین فیلم هالیوود نیز نقش کوچکی را بر عهده داشته ‌است. آخرین آن‌ها بازی نقش کوچکی در چهار شگفت‌ انگیز ۲ بوده ‌است. او در حال حاضر در افغانستان زندگی می‌کند.

وی در سال ۲۰۱۷ توسط مجله آمریکایی بازنیت در جمله ۳۰ زن موفق و زیبا دنیا انتخاب گردید که در این لیست میشل اوباما، هیلاری کلیتون، اما استون، جیجی حدید، بیانسه و غیره … هم بود.

مهارت زبان

 • دری :
  عالی
  100%
 • انگلیسی :
  عالی
  98%
ورزش

معلومات در دسترس نیست

پیام ها

دستاورد ها

جایزه تلویزیون نور
هترین خواننده زن جدید
چهارمین جوایز سالانه ای‌تی‌ان در هامبورگ
بهترین آهنگ آرام سال
2009
جشنواره موسیقی سال تلویزیون جهانی آریانا

2014

تصاویر مژده جمالزادهشبکه های اجتماعی

مژده جمالزاده

اطلاعات تماس

-

تماس: -


/

مژده جمالزاده

آوازخوان و بازیگر