رنگ‌های تم

بازگشت
انتخاب رنگ

Aryana Sayeed

آوازخوان و ترانه سرا

درباره

آریانا سعید

آوازخوان
 • نام آریانا
 • تخلص سعید
 • شغل آوازخوان
 • سن 38
 • تولد 1364/03/24
 • محل تولد کابل
 • اقامت فعلی
 • سطح تحصیل

آریانا در سال ۱۹۸۵ در کابل متولد شد. مادر او تاجیک و پدرش پشتون است، وی در کودکی افغانستان را ترک کرد. آریانا و خانواده‌ اش بعد از مهاجرت به پاکستان به اروپا سفر کردند و بعد از سپری کردن چند سال در سوئیس، در شهر لندن سکونت کردند. علاقهٔ وی به موسیقی از همان کودکی شروع شد. آریانا در دوران تحصیل در زوریخ سوئیس عضو گروه سرود بود. بعد از فارغ‌ التحصیل شدن از رشتهٔ مدیریت تجارت، وی تصمیم گرفت که به عنوان یک هنرمند در عرصهٔ موسیقی فعالیت خود را آغاز کند.

 

علی ‌رغم اینکه، آریانا در روزهای آغازین کار خویش با چالش‌های زیادی روبه رو شد، اما بالاخره استعداد او با گرفتن جوایز زیادی، در بین مردم مطرح شد و اکنون او یکی از سرشناس‌ ترین هنرمندان افغان است. گرفتن جوایزی چون: بهترین خوانندهٔ زن جوان، بهترین خواننده زن، بهترین اجرا کنندهٔ زنده و بهترین ویدیوی سال از جمله دست‌ آوردهای هنری آریانا است.

 

آریانا سعید در سال ۲۰۱۶ از جمله ده شخص تأثیرگذار در جامعه افغانستان انتخاب شد. در مجموع ویدیو کلیپ‌ های آریانا در یوتیوب توجه بیش از ۹ میلیون تماشاگر را به خود جلب کرده ‌است. اکثر شعرها و آهنگ ‌های ترانه‌هایی که می‌خواند، از ساخته‌های خود او است. آریانا اولین هنرمند افغان بوده که آهنگش ماشاالله در شبکه‌های جهانی پخش شده‌است و آهنگ بانوی آتش‌ نشین او در شبکه جهانی "Mtv world" پخش شد.

 

کنسرت‌های جنجالی آریانا

از همان روزهای اول حضور آریانا سعید در افغانستان اجرا های او در تلویزیون و بعد ها در کنسرت‌ها مورد توجه و جنجال بسیاری قرار گرفت. در اولین اجرای آریانا سعید در تلویزیون طلوع، او آهنگی از خواننده افغانستانی فقید احمد ظاهر را اجرا کرد که در این اجرا لباسی سفید بر تن داشت که تنگ بودن آن باعث بحث و جنجال بسیاری در میان مردم افغانستان در شبکه‌ های اجتماعی شد.

 

کنسرت روز استقلال در کابل در سال ۲۰۱۷ به مناسبت روز استقلال افغانستان آریانا سعید کنسرتی را در کابل برگزار کرد که جنجال‌ های زیادی از طرف بعضی افراد دینی به دنبال داشت. قرار بود این کنسرت در استودیوم غازی با شرکت ۲۰ هزار نفر برگزار شود ولی بخاطر مشکلات امنیتی این کنسرت در هتل اینترکانتینانتال کابل با اشتراک ۵ هزار نفر برگزار شد. آریانا در مورد این کنسرت گفت که تجلیل از جشن استقلال در میان جوانان به فراموشی سپرده شده، او با اجرای کنسرتی در پی زنده کردن آن است و قصد دارد پول که از این کنسرت بدست می ‌آورد را به بیجا شدگان میرزا اولنگ کمک کند. این کنسرت با موفقیت برگزار شد.

 

در کنسرتی که در پاریس برگزار شد بار دیگر لباس او جنجالی شد. باوجود آنکه لباس آریانا در این کنسرت آستین ‌های بلند و یقهٔ بسته دارد و هیچ جایی از بدن او را نشان نمی‌دهد اما منتقدانش می‌ گویند که چون به رنگ بدن است طراحی این لباس طوری صورت گرفته که برجستگی برخی اعضای بدن آریانا سعید را نشان می‌دهد. این موضوع باعث جنجال بسیاری در میان افغان‌ها و رسانه‌ها شد.

مهارت زبان

 • دری :
  عالی
  100%
 • پشتو :
  عالی
  95%
 • انگلیسی :
  عالی
  90%
ورزش

معلومات در دسترس نیست

پیام ها

دستاورد ها


تصاویر آریانا سعیدشبکه های اجتماعی

آریانا سعید

اطلاعات تماس

-

تماس: -